LÜMFITERAAPIA

Lümfiteraapiat kasutatakse erinevate tursete ja paistetuste raviks. Erinevate traumade, krooniliste liigesehaiguste, operatsioonide järgselt võivad tekkida tursed lisaks ka kätele, näole, rindkerele, seljale, reitele, säärtele, põlvedele jne.

Lümfiteraapia koosneb manuaalsest lümfidrenaažist (MLD), aparaatsest lümfidrenaažist, kompressioonsidumisest (surveravi), lümfiringlust parandavatest harjutustest, nahahooldusest, patsiendi ja tema lähedaste nõustamisest.

Kõik need tegevused toetavad ja suurendavad teraapia mõju. Kompleksset lümfiteraapiat on vaja juba sel juhul kui lümfimassaažiga turse konsistents ei pehmene ning ümbermõõdud ei vähene. Selliselt saavutatakse parim ravitulemus ka kaugelearenenud haigusjuhtude puhul, kuna just surve abil (80% kogu teraapia tulemusest) väheneb vedelike tagasivool kudedesse, koed pehmenevad, turse mahud vähenevad ning kudede ainevahetus paraneb.

massage-650879_1280.jpg

Kompressioonravina vaadeldakse kahte tegevust: esiteks vähevenivate elastiksidemetega survesidumine kompleksse lümfiteraapia osana ja teiseks teraapia lõppedes ringkoes või lamekoes meditsiiniliste kompressioonravitoodete kandmist igapäevaselt (v.a. öösel). Kompressioonravitooted on nt kompressioonsukad, -põlvikud, -varrukad, kindad jm

Manuaalse lümfidrenaaži tehnika ehk MLD kohta lugemiseks vajuta siia

Seansid: 

  • aparaatne lümfimassaaž 30 min/20€
  • aparaatne lümfimassaaž 60 min/30€