KINESIOLOOGILINE TEIPIMINE

Kinesioloogiline teipimine on kindla tehnikaga taastav teipimistehnika, mille eesmärk on hõlbustada keha loomulikku paranemisprotsessi, pakkudes lihastele ja liigestele tuge ja stabiilsust, ilma et see piiraks keha liikumisulatust. Kinesioloogilist teipimist kasutatakse pehmete kudede mõjutamiseks, et pikendada kliinilise manuaalteraapia mõju. 

Kinesioloogiline teip ehk kinesioteip on veniv nagu inimese nahk. Kui teip on õigesti peale pandud, tõmbub see liigese liikumisel veidi kurruliseks ning tõstab selliselt pisut nahka. See aitab luua mikroskoopilise vahe naha ja selle all olevate kudede vahel.

Kinesioloogiline teipimine

Somatosensoorses süsteemis olevatele erinevatele retseptoritele suunatuna leevendab kinesioteip valu ja hõlbustab lümfivedelike ringlust. 

Lateksivaba ja mitu päeva korraga kantav teip on ohutu ka lastele ja eakatele ning ravib edukalt mitmesuguseid ortopeedilisi, neuromuskulaarseid, neuroloogilisi ja muid meditsiinilisi seisundeid. 

Eduka teipimise aluseks on õige diagnoos. Teipimise tehnikaid ja mooduseid on mitmeid, millega saavutatakse vajalik tulemus just konkreetse probleemi puhul. Kui kauaks teip peale jäetakse, sõltub samuti teipimise tehnikast ja probleemi olemusest. Kuna kinesioteipimine toetab ja parandab keha iseeneslikku paranemise protsessi, parandades vere ja lümfiringlust probleemses piirkonnas, ei piirdu teibi efekt ainult lihaste, liigeste, kõõlustega. 

Anatoomiliselt on tihe ühendus lülisamba ja autonoomse närvisüsteemi vahel. Arvatakse, et see on üks mehhanismidest, kus lihas-, skeletisüsteemis aset leidvad muutused võivad mõjutada siseelundkonna talitlemist teatud reflekside kaudu. Mis tähendab seda, et õigesti ja teadlikult paigaldatud teibi abil on võimalik leevendada ka teatud kroonilisi haiguseid, nagu näiteks peavalud, astma, unetus, ärevus jm.

Seansid:

  • Kinesioloogiline teipimine 1-2 piirkonda 20min/20€
  • Kinesioloogiline teipimine 3-4 piirkonda 40min/35€
  • Lümfi teipimine 20min/20€
  • Akupressuuri punktide teipimine 15min/15€